درمان ریشه دندان جلو (عصب کشی دندان جلو)

عصب کشی
دیدگاه : 0 دیدگاه

درمان ریشه دندان جلو هم مانند سایر دندان ها انجام می شود حتی در مواردی ساده تر هم است .بیشتر بیماران از درمان ریشه می ترسند. اما عصب کشی یکی از رایج ترین روش های دندانپزشکی است که در جهان انجام می شود و جای هیچ نگرانی نیست.
درمان ریشه روشی نسبتاً ساده و بدون درد است. تنها چیزی که نیاز دارند خارج کردن پالپ آسیب دیده یا عفونی از دندان و پر کردن بافت برداشته شده با مواد پرکننده و قرار دادن یک تاج محافظ روی دندان است. اگر این روش روی دندان جلویی انجام شود، ممکن است حتی ساده‌تر هم باشد.

عصب کشی دندان جلویی چگونه است؟

روش عصب کشی دندان جلویی شما ممکن است با توجه به شرایط دندان شما فرق کند اما عمومان به صورت زیر است :

 1. برای بررسی ناحیه ای که نیاز به کانال ریشه دارد، از دندان رادیوگرافی می گیرند.
 2. دندان و اطراف آن را با بی حسی موضعی بی حس می کنند.
 3. اطراف دندان را با مانعی احاطه می کنند که لثه ها و بقیه دهان تحت تأثیر عصب کشی ریشه قرار نگیرند.
 4. اطراف دندان را برای یافتن هرگونه بافت مرده، آسیب دیده یا عفونی نگاه می کنند.
 5. مینا و اطراف دندان را سوراخ می کنند تا به پالپ زیر مینا برسند.
 6. هرگونه بافت آسیب دیده، پوسیده، مرده یا عفونی را از ریشه دندان پاک می کنند.
 7. زمانی که تمام بافت آسیب دیده تمیز شد، ناحیه را خشک می کنند.
 8. فضای تمیز شده را با یک پرکننده پلیمری که ساخته شده از مواد مبتنی بر لاتکس است پر می کنند.
 9. سوراخی که در دندان شما ایجاد شده را با پر کردن موقت می پوشانند. این به محافظت از دندان در برابر عفونت یا آسیب ندیدن در حین بهبود کمک می کند.
 10. پس از بهبودی کانال ریشه، در صورت لزوم، مواد اضافی مینای خارجی را سوراخ کرده و یک تاج دائمی روی دندان قرار دهید تا از دندان در برابر عفونت یا آسیب تا 10 سال یا بیشتر محافظت کند.

عصب کشی

عصب کشی راحت تر دندان های جلو

انجام کانال های ریشه روی دندان های جلو می تواند آسان تر باشد زیرا دندان جلویی نازک تر است و پالپ کمتری دارد.
پالپ کمتر همچنین به این معنی است که درد هم کمتر می شود، و امروز با پیشرفت دندان پزشکی در درمان ریشه به شما اطمینان می دهیم که دردی را حس نکنید و خیلی راحت تر از گذشته این کار را انجام دهید.

زمان درمان برای درمان ریشه دندان جلو

زمان درمان ریشه دندان جلو  نیز می تواند کمتر باشد، و دندان شما باید در عرض چند روز تا یک هفته شروع به ترمیم کند.

حتی کانال های ریشه روی دندان های جلویی ممکن است نیازی به تاج دائمی نداشته باشند . زیرا دندان های جلویی برای جویدن شدید و طولانی مدت استفاده نمی شوند و بسته به شرایط دندان شما ممکن است به تاج نیازی نباشد.

بیشتر بخوانید : کانال ریشه دندان چیست؟

عوارضی عصب کشی دندان جلو

احتمالاً بعد از عصب کشی دندان جلو کمی درد احساس خواهید کرد. اما این درد بعد از چند روز برطرف می شود. اگر بعد از یک هفته بهبودی همچنان احساس درد می کنید، حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

به طور کلی، عصب کشی ریشه دندان جلو بسیار ایمن است و خیلی کم پیش می آید که کانال های ریشه عفونت کنند.  با این حال، در اینجا برخی از علائم وجود دارد که با مشاهده آن ها بایدبه دندانپزشک خود مراجعه کنید:

 • درد یا ناراحتی ، از حساسیت خفیف یا درد خفیف گرفته تا درد های شدید تر که با فشار دادن به دندان یا نوشیدن چیزی گرم یا سرد بدتر می شود.
 • ترشح یا چرکی شدن لثه (آبسه زدن)
 •  متورم شدن در نزدیکی دندان درمان شده ، به خصوص در لثه ها یا در صورت و گردن
 • بو یا مزه قابل توجه و غیرمعمول در دهان شما

مشاوره و رزرو وقت برای عصب کشی دندان جلو در شرق تهران

دکتر دادگر متخصص درمان ریشه دندان (متخصص اندو)، دارای یکی از مجهز ترین و بهترین کلینیک های دندانپزشکی جامع درمان های اندو ( درمان ریشه دندان ) در شرق تهران است. شما می توانید برای دریافت نوبت و اطلاع از نحوه درمان ریشه دندان جلو (عصب کشی) با شماره های زیر تماس بگیرید.

هزینه درمان ریشه دندان جلو (عصب کشی دندان جلو) چقدر است؟

کانال های ریشه دندان های جلویی معمولاً توسط طرح های بیمه دندانپزشکی پوشش داده می شوند.میزان دقیق پوشش بسته به مشخصات طرح شما و اینکه چه مقدار از بیمه خود را قبلاً در سایر درمان ها استفاده کرده اید متفاوت است.کانال های ریشه روی دندان های جلویی نسبت به سایر دندان ها ارزان تر هستند زیرا این روش کمی ساده تر است.

برای اطلاع دقیق از قیمت با ما تماس بگیرید

 

عصب کشی

بیشتر بخوانید : درمان عفونت ریشه دندان

عواقب درمان نکردن دندان جلو

کانال های ریشه کمک بزرگی به دندان هایی هستند که عفونی شده یا آسیب دیده اند. نداشتن کانال ریشه می تواند دندان را در معرض افزایش باکتری های عفونی و آسیب بیشتر به دلیل ضعف در هسته دندان قرار دهد.اگر در درمان ریشه سهل انگاری کنید ممکن است بعدا مجبور شوید دندان خورد را بکشید

کانال های ریشه در سال های اخیر به دلیل پیشرفت در دندان پزشکی و داروهای ضد درد ، دیگر مثل گذشته درد بسیاری برای بیمار ایجاد نمیکند. پس پیشنهاد می شود به جای بیرون کشیدن بی مورد دندان  که می تواند به ساختار دهان و فک شما آسیب برساند از درمان ریشه دندان استفاده کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *