درمان ریشه تخصصی دندان توسط دستگاه های روتاری

دستگاه روتاری دندان پزشکی
دیدگاه : 0 دیدگاه

در درمان ریشه دندان، پاکسازی و شکل دهی کانال دندان توسط فایل های دستی و  روتاری انجام میگیرد. دستگاه روتاری دندان پزشکی ، دستگاهی دیجیتالی است که با سرعت مشخص فایل روتاری را میچرخاند تا کانال را آماده کند. فایل های روتاری فایل هایی از جنس نیکل تیتانیومی هتند که در حین آماده سازی کانال شکل آن را میگیرند تا آماده سازی با کمترین خطا انجام گیرد. لذا برای ارتقا کیفیت و دقت درمان ریشه از موتور روتاری دندانپزشکی در مرکز جامع درمان های اندو دکتر دادگر واقع در تهرانپارس از این وسیله استفاده می شود. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شویم.

دستگاه روتاری دندان پزشکی چیست ؟

دستگاه روتاری دندان پزشکی یکی از مهمترین تجهیزات اندو است که نقش بسیار مهمی را در عصب کشی و درمان ریشه دندان دارد. دستگاه روتاری دندانپزشکی از قطعات ویژۀ عصب‌کشی ‌دندان و درمان ریشه  است که ساختار و جنس ویژه‌ای دارد. به همین دلیل در زمان پاک سازی ریشه دقیقاً شکل کانال‌های ریشه را به خود می گیرد و عمل پاک سازی آنان را با کیفیت و دقت زیاد انجام می‌دهد. این روش در مقایسه با تکنیک‌های قدیمی تر از دقت و سرعت بسیار بیشتری برخوردار است.

دستگاه روتاری به جای حرکات دست کمک می‌کند تا درمان ریشه بسیار آسان‌تر و با درد و مشکل کمتری انجام شود و درصد موفقیت در رفع مشکلات ریشه کانال را افزایش می‌دهد. همچنین این امکان را به همراه دارد که تا سال ها ریشه‌ی دندان بدون پوسیدگی و مشکل در استخوان فک باقی بماند و حفظ شود.

بنابراین، می توان گفت دستگاه روتاری دندان پزشکی یکی از مهمترین ابزارهایی است که باید برای برای عصب کشی وجود داشته باشد تا بیمار بعد از معالجه مجددا با مشکل مواجه نشود.

مزایای استفاده از روتاری اندو

عصب کشی با دستگاه روتاری دندان پزشکی  دارای مزیت هایی است که به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم داشت:

  • کیفیتی با دوام و ماندگار
  • سرعت بالا و صرف زمان کمتر برای بیمار و متخصص
  • دقت بالا و کاهش چشمگیر امکان خطای متخصص
  • اثر بخشی درمان در مدت زمان کوتاه
  • کاهش درد و عدم التهاب برای بیمار

مشاوره و رزرو وقت برای درمان ریشه دندان در شرق تهران

 دکتر دادگر متخصص درمان ریشه دندان (متخصص اندو)، دارای یکی از مجهز ترین و بهترین کلینیک های دندانپزشکی جامع درمان های اندو ( درمان ریشه دندان ) در شرق تهران است. شما می توانید برای دریافت نوبت و اطلاع از درمان ریشه دندان با شماره های زیر تماس بگیرید.

اجزای دستگاه روتاری دندان پزشکی کدام است؟

دستگاه روتاری که قرار است بر دو نوع می باشد :

1- ابزار برش

از ابزار برش برای برش و تغییر شکل دندان با سرعت‌های مختلف استفاده می‌شود. معمولاً جنس این تیغه‌ها از الماس یا کاربید تنگستن می باشد.

این نوع دستگاه از سه قسمت تشکیل شده است:

  • هد (Head): بخش متحرک و برش دهنده‌ی اصلی که دارای شکل و اندازه‌های گوناگون می‌باشد.
  • نِک (Neck):  بخش انتقال دهنده‌ی نیروی چرخشی به هد که در بین هد و شانک قرار دارد.
  • شانک(Shank): بخشی که در شکل و اندازه‌های مختلف و به منظور کاربردهای گوناگون طراحی شده و نیروی چرخشی توسط همین بخش تولید می شود.

در برخی از مدل های دستگاه روتاری دندان پزشکی تنظیمات از روی یک پانل جداگانه تغییر می‌کند و در برخی دیگر از روی قسمت شانک می‌توان تغییرات را اعمال کرد.

زاویه های تیغه ها نیز قابل تغییر هستند تا بدین ترتیب نحوه کار با قسمت هد، بسته به نیاز تغییر کند. به عنوان مثال هنگام برش شکاف‌ها و شیارهای محکم تر نیاز به تیغه هایی است که دارای زوایای منفرجه می‌باشند.

تیغه‌هایی که زوایای حاد دارند حفره‌های بهتری تولید می‌کنند اما سریع‌تر کند می‌شوند.

2 – ابزار پولیش و پرداخت

این نوع ابزار دارای دورهای پایین بوده که برای صیقل دادن سطح دندان‌ها استفاده می‌شوند.  قسمت هد ابزار پولیش و پرداخت آن دارای شکل‌های متفاوت هستند.

دستگاه روتاری دندان پزشکی

نحوه کار با دستگاه روتاری دندان پزشکی

نحوه کار با این دستگاه به این صورت است که ابتدا متخصص اندو کانال های دندان را تخلیه کرده و پس از آن شستشو می دهد. سپس، کانال منتهی به عصب را خشک می کند و آن را با مواد مخصوص به صورت موقت پر می کند. دقت داشته باشید که دندانپزشک قبل از اینکه از دستگاه روتاری استفاده کند، دندان را بی حس می کند. در نتیجه، بیمار در حین عصب کشی هیچ دردی را متحمل نمی شود.

 

درمان ریشه دندان با موتور روتاری دندانپزشکی در تهرانپارس

دستگاه موتور روتاری دندانپزشکی از مهمترین تجهیزات یک متخصص انودو است که استفاده از آن  کمک می کند بیمار بعد از معالجه مجددا با مشکل مواجه نشود. در مرکز درمان های جامع اندو دکتر دادگر تمام درمان ها با استفاده از دستگاه موتور روتاری انجام می شود. پس اگر بدنبال بهترین کلینیک دندان پزشکی در شرق تهران برای درمان ریشه دندان خود هستید، می توانید با مراجعه صفحه تماس با ما یا شماره 09120047946 اقدام به رزرو وقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *